Logo Logo

Zaufali nam

Teddy Błażusiak

powrót

Najbardziej utytułowany na świecie motocyklista sportów Enduro. Sześciokrotny Mistrza Świata w SuperEnduro, pięciokrotny w AMA Endurocrossie, pięciokrotny zwycięzca w Red Bull Hare Scramble oraz czterokrotny zdobywca złotych medali na igrzyskach sportów ekstremalnych X-Games.

Na pożyczonym motocyklu zwyciężył najtrudniejszy wyścig świata – Erzbergrodeo i to podczas debiutu! Dwukrotnie zwyciężył piekielny Hell's Gate, triumfował w Last Man Standing oraz The Tough One zyskując miano króla hard enduro. W swoim pierwszym pełnym sezonie (2008) Błażusiak zajął 2. miejsce w Pucharze Świata w Halowym Enduro, a rok później powtórzył ten sukces i dołożył do niego tytuł w amerykańskim AMA Endurocrossie.

W roku 2014 specjalista od offroadu wystartował i zwyciężył podczas pierwszej edycji największych zawodów hard enduro w Polsce – Red Bull 111 Megawatt i postanowił wrócić do startów w najbardziej ekstremalnych imprezach już na pełen etat. Notabene impreza powstała z myślą o Tadku, a w jej nazwie znalazł się jego numer startowy, czyli właśnie "111".

W grudniu 2016 roku ogłosił zakończenie kariery. Jej pięknym zwieńczeniem była wygrana na rodzinnej ziemi – zajęcie pierwszego miejsca podczas zawodów cyklu MŚ Super Enduro w Krakowie.